Hotel Carpatia Bieszczadzki Gościniec

Atrakcje

Hotel CARPATIA Bieszczadzki Gościniec położony jest w samym sercu Bieszczadów, w zacisznej miejscowości Smerek, u stóp góry o tej samej nazwie, nieopodal rzeki Wetlina. Miejscowość ta znajduje się przy tzw. wielkiej pętli bieszczadzkiej, na trasie między Wetliną a Cisną. Z roku na rok przybywa tutaj coraz chętniej i coraz więcej spragnionych ciszy i wypoczynku podróżników.

Hotel CARPATIA Bieszczadzki Gościniec oprócz komfortowych noclegów zapewnia dostęp do licznych atrakcji regionu.

Sama miejscowość Smerek odznacza się wyjątkowymi walorami krajobrazowymi, o których pisał już w połowie XIX wieku znany polski artysta, Wincenty Pol. Pierwsze wzmianki o tej miejscowości pojawiają się w XV wieku, gdy była ona lokowana na prawie wołoskim. Według podań zbójował tu znany rozbójnik kniaź Petro. Charakter gospodarczy miejscowości zmienił się w początkach XX stulecia, gdy doprowadzono kolej wąskotorową. Po II wojnie światowej miejscowość została całkowicie zniszczona i wysiedlona.

Obecnie Smerek zachęca podróżnych do przemierzania szlaków turystycznych. To właśnie stąd odchodzi najwięcej tras, stąd bardzo łatwo udać się na bieszczadzkie połoniny (m. in. Połoninę Wetlińską, Połoninę Caryńską), stąd wielu turystów rusza w Bieszczady (np. na górę Smerek), aby poznać te niezwykłe góry i zakochać się w nich. Jesteśmy przekonani, że Goście korzystający z noclegów w naszym Hotelu nie będą mogli narzekać na nudę. Okolica oferuje liczne atrakcje w sezonie wakacji, w czasie majówki, a także podczas ferii zimowych. Szczególnie piękną i barwną porą roku jest jesień, która sprzyja pieszym wędrówkom i rowerowym przejażdżkom. Nasz obiekt organizuje także imprezy w Sylwestra oraz pełne lokalnego folkloru obchody świąt Wielkanocy.