Hotel Carpatia Bieszczadzki Gościniec

Kultura

Wieczór Karpacki

Biesiada z regionalnym jadłem i napitkiem,  podczas której można zapoznać się z tradycją, kulturą i sztuką górali Karpat Wschodnich. W programie Wieczoru Karpackiego przewidziano m.in.: degustacje karpackich potraw (z przewagą tych mniej znanych, a godnych poznania przez każde podniebienie, dodatkowo okraszonych ciekawą opowieścią), aktywne prezentacje na temat karpackiej kuchni, ich historii, potrzebnych produktów, sposobu przyrządzania itp., muzyka na żywo w wykonaniu regionalnego zespołu bądź artysty, degustacje lokalnych trunków, wspólne warsztaty rękodzieła, regionalne prezenty dla uczestników, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami dla uczestników.

Więcej szczegółów oraz terminy i miejsca kolejnych biesiad: http://wieczorkarpacki.pl/ https://www.facebook.com/wieczorkarpacki/photos_stream

Szlak ikon Doliną Sanu

Trasa  ta obfituje w zabytki drewnianej architektury sakralnej, wiedzie przez urokliwe tereny doliny Sanu. W Bieszczadach możecie Państwo odwiedzić największą kolekcję ikon w Polsce zgromadzoną w dwóch placówkach w Sanoku. Jedna z nich znajduje się w Muzeum Historycznym w Sanoku, a drugie w Skansenie.

Szlak ikon Doliną Osławy

Szlak dydaktyczny wskazuje najciekawsze obiekty architektoniczne kościoła greko-katolickiego i prawosławnego Ziemi Sanockiej. Szlak można zwiedzić samochodem jak i pieszo, wykorzystując istniejące szlaki turystyczne. Prowadzą one malowniczymi terenami Beskidu Niskiego i Bieszczadów. Ze względu na ich dość gęste rozmieszczenie pieszą wyprawę można zaplanować z każdego ważnego turystycznie miejsca regionu. Z Sanoka, prowadzi w Dolinę Osławy szlak niebieski. Wiedzie od stacji głównej PKP/PKS, przez wieś Stroże Wielkie, na piękne polany widokowe Stróżowskich Łazów. Dalej biegnie przez Morochów i ponad wsią Mokre wspina się na masyw Działu. Następnie podąża przez szczyt Pohary (641 m.n.p.m.), bardzo atrakcyjną widokowo Suliłę (759 m.n.p.m.) oraz przełęcz nad Turzańskiem (609 m.n.p.m.) na Chryszczatą (998 m.n.p.m.), gdzie łączy się z głównym szlakiem beskidzkim, znakowanym kolorem czerwonym.

Skansen

Skansen, czyli Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku zaliczany jest do najpiękniejszych muzeów na wolnym powietrzu w Europie. Ilość zrekonstruowanych obiektów sprawia, że jest to jeden z największych skansenów w Polsce.

Bieszczadzkie galerie

Bieszczadzkie galerie współczesnych dzieł sztuki wykonanych przez bieszczadzkich artystów rozmieszczone wzdłuż wielkiej i małej pętli bieszczadzkiej. Nabyte w takiej galerii dzieła będą najlepszymi pamiątkami z podróży... Oryginalne rzeźby, intarsje, korzenioplastyka, płaskorzeźby, akwarele, obrazy olejne, ikony, grafiki, wyroby ze skóry, kory, swetry, bieżniki, dziewiarstwo, biżuteria, rękodzieło, ceramika, zabawki i inne urzekające wdziękiem pamiątki.

Winnice Jarosz w Sanoku

Zapraszamy Państwa na degustacje smaku Węgier w Polsce.

www.winnicejarosz.pl  

Smolnikowe Klimaty

Dla ciekawskich jak żyli Łemkowie proponujemy wizytę w starej bieszczadzkiej łemkowskiej chacie.

Agroturystyka Smolnikowe Klimaty przedstawi technikę wyrabiania i pieczenia swojskiego chleba, kuchnię wegetariańską a tym którzy zostaną na noc do śniadania zamiast zwykłej herbaty podany zostanie wywar z ziół zbieranych z pobliskich pól.

http://www.smolnikoweklimaty.pl/  

Centrum Kultury Ekumenicznej w Myczkowcach

Miniatura Bieszczadów, czyli Bieszczady w pigułce znajdziecie tu Państwo 140 makiet cerkwi greckokatolickich, prawosławnych oraz kościołów rzymskokatolickich z terenu południowo-wschodniej Polski, Słowacji oraz Ukrainy. Wszystkie miniatury wykonano w skali 1:25. Znajdują się tu świątynie istniejące do dziś, jak i te, których na żywo już nie zobaczymy.